Ceny w Bułgarii

Urlop w Bułgarii to doskonała propozycja na wyjazd dla osób, które nie dysponują zbyt dużym budżetem lub zaoszczędzone pieniądze pragną przeznaczyć na kolejną pełną wrażeń podróż. Atrakcyjne ceny biletów lotniczych, zakwaterowania i wyżywienia oraz zorganizowanych wycieczek, oferowanych przez biura podróży, zachęcają turystów do spędzenia urlopu w malowniczej, pełnej zabytków Bułgarii.

Ceny w Bułgarii – loty, zakwaterowanie i koszty na miejscu

Dzięki licznym ofertom linii lotniczych, przy odrobinie szczęścia, osoby planujące swój urlop w Bułgarii mogą skorzystać z ciekawych promocji, w ramach których bilet w dwie strony można nabyć już za ok. 300 zł. Najczęściej ceny kształtują się jednak w granicach od 500 do 800 zł. Turyści, preferujący zorganizowane wyjazdy, mogą znaleźć interesujące propozycje wczasów już za 1200 zł. Wakacje w Bułgarii stanowią więc doskonałą opcję dla każdego, kto przy niskim nakładzie kosztów pragnie wypocząć w ciepłym, pełnym egzotyki i bajkowych widoków kraju. Niezwykle korzystne są również ceny zakwaterowania na miejscu. Za nocleg w apartamencie lub kwaterze prywatnej dla dwóch osób zazwyczaj należy zapłacić ok. 110 zł, jednak tanie oferty zaczynają się już od 50 zł.

Walutą używaną w Bułgarii jest lew bułgarski (BGN). 1 lew, w zależności od wahań kursu NBP wynosi ok. 2,35 zł. Ceny wyżywienia w Bułgarii są bardzo niskie, koszty dań obiadowych kształtują się w granicy od 5 do 8 lewa, tradycyjną sałatkę szopską można nabyć już za 4 lewy, zaś kufel piwa za ok 2,5 lewa. Droższe niż w Polsce są natomiast soki i napoje. Należy za nie zapłacić na ogół 3 lewy, co wynosi ok. 7 zł. Ceny wycieczek również nie są zbyt wysokie. Koszt wyprawy zorganizowanej do Sozopola plasuje się w granicy ok. 40 lewa, zaś rejs statkiem, w trakcie którego można podziwiać zachód słońca wynosi od 15 do 20 lewa.

Wakacje w Bułgarii to doskonała opcja dla każdego, kto pragnie spędzić pełen niezapomnianych przygód urlop w niskiej cenie. Tanie bilety lotnicze, zakwaterowanie oraz ceny na miejscu co roku przyciągają do Bułgarii żądnych wrażeń turystów.

Zapisz

Zapisz