Przydatne informacje

i1
i2
i3
Podobnie jak w innych znanych kurortach, w Bułgarii najbardziej tłoczno jest w okresie wakacyjnym, tj. począwszy od czerwca, przez najbardziej oblegany lipiec, aż po sierpień, a nawet początek września. Wtedy pogoda jest najbardziej sprzyjająca i można liczyć na najwięcej rozrywek. Jeśli jednak komuś przeszkadza natłok turystów, co uciążliwe bywa zwłaszcza na plaży, może wziąć pod uwagę wakacje w innym czasie, jednak wtedy nie napotka na upały. Łagodny klimat sprzyja jednak odwiedzaniu tego miejsca właściwie o każdej porze roku, pięknie wygląda na przykład w okresie winobrania i wówczas również tętni życiem (w Bułgarii uprawianie winorośli jest bardzo popularne).

Jak dostać się do Bułgarii?

Wszystko zależy od budżetu, jakim się dysponuje. Można jechać nawet własnym samochodem, na co wciąż decyduje się wielu ludzi i co było niezwykle popularnym rozwiązaniem w czasie PRL. Bez trudu można też znaleźć przejazdy autokarowe, a jeśli ktoś chce dotrzeć na miejsce szybko i w komfortowych warunkach, powinien zdecydować się na samolot, wówczas jednak jest to opłacalne tylko pod warunkiem, że uda się upolować tani bilet, trzeba więc szukać okazji. Bułgaria nie znajduje się w strefie Schengen, trzeba więc przygotować się na kontrolę na granicach, która jednak nie jest uciążliwa.

Jeśli chodzi o zakwaterowanie, do wyboru jest bardzo wiele miejsc noclegowych, gdyż ten kraj jest doskonale rozwinięty turystycznie. Oprócz hoteli o różnym standardzie, można zatrzymać się w pensjonatach, schroniskach czy domach wczasowych, popularnym rozwiązaniem są także domki na plażach, idealne w pełni sezonu i bardzo tanie. Dla młodych i żądnych przygód wartym polecenia wyjściem są także kempingi