Dla turystów

t1
t2
t3

 

Co roku Bułgarię odwiedzają miliony turystów, dlatego turystyka jest ważnym źródłem dochodów tego państwa i niezwykle ważną gałęzią gospodarki. Nic więc dziwnego, że mocno się w nią inwestuje i równie mocno dba o przyjeżdżających gości. Mimo iż ceny w Bułgarii są niskie, można liczyć na hotele o doskonałym standardzie, właściwie na każdą kieszeń, gdyż rozpiętość „gwiazdek” jest duża. Kompleksy są doskonale zagospodarowane, w hotelach znajdują się animatorzy, którzy organizują wolny czas gościom, by ci nie nudzili się ani przez chwilę.

Jeśli komuś znudzi się leżenie na złotej plaży, może uprawiać sporty wodne – wypożyczalnie sprzętu i szkoły udzielające lekcji rozmaitych dyscyplin można spotkać bez trudu. W Bułgarii jest też bogate życie nocne.

Coś dla ducha i ciała – popularne bułgarskie przysmaki

Na plażach i w miastach znajduje się wiele barów i dyskotek, w których można miło spędzać czas o każdej porze dnia i nocy. Wielką atrakcją dla wszystkich turystów jest też oczywiście bułgarska kuchnia, a jej bodajże największą zaletą stanowią doskonałe bułgarskie wina, znane chyba na całym świecie. Czego warto podczas pobytu w tym kraju spróbować? Oprócz win, bardzo popularne są także rodzime piwa oraz… sery, co może zaskakiwać. Wytwarzane z doskonałej jakości mleka, jak uważają niektórzy, mogą śmiało konkurować z najsłynniejszymi w świecie serami francuskimi, choć są delikatniejsze w smaku i nieco cięższe.

Zawsze warto pytać o lokalne przysmaki i konieczne próbować miejscowych gatunków trunków, gdyż jest ich bardzo wiele rodzajów i ich smak może znacząco różnić się w zależności od regionu czy nawet miejscowości (turyści są tym tak zainteresowani, że mawia się nawet, że w Bułgarii uprawia się turystykę alkoholową).