Kurorty

Słoneczny Brzeg

Urlop w Słonecznym Brzegu, zlokalizowanym we wschodniej części Bułgarii, na wybrzeżu Morza Czarnego, to doskonały pomysł dla miłośników zażywania słonecznych kąpieli oraz pasjonatów historii, pragnących poznać tajemnice skryte w murach zabytkowych miast regionu. Słońce, długie plaże o złotym piasku oraz liczne puby, dyskoteki i hotele o wysokim standardzie zapewnią udany wypoczynek i moc pozytywnych emocji.

Słoneczny Brzeg – jakie miejscowości zobaczyć w pobliżu?

Przebywając w Słonecznym Brzegu, koniecznie należy się udać na wycieczkę do zabytkowej, urzekającej swoim pięknem miejscowości Nessebar (najstarszego miasta w Bułgarii). Ośrodek figuruje na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Stare Miasto zabytkami jeszcze sprzed 1500 lat. Do najpiękniejszych obiektów architektury sakralnej zaliczyć można m.in.:  słynną Cerkiew Chrystusa Pantroaktora z XIII w., Cerkiew św. Apostołów oraz Cerkiew Bogurodzicy z XIX w. Nowa część miasta tętni zaś życiem 24h/dobę i oferuje turystom liczne puby i dyskoteki.

Kolejną miejscowością, zlokalizowaną niedaleko słonecznego Brzegu, jest Święty Włas, stanowiący raj dla miłośników biernego odpoczynku na długiej piaszczystej plaży. To także idealny kierunek dla osób aktywnych, którzy mogą tutaj uprawiać rozmaite sporty wodne jak np.: nurkowanie, surfing oraz windsurfing. Miasto oddaje do dyspozycji turystów liczne baseny, boiska do siatkówki, koszykówki oraz siatkówki plażowej. Święty Włas zapewnia także moc wrażeń miłośnikom nocnego trybu życia. Zabawa w licznych pubach i klubach toczy się do białego rana.

Dużą popularnością wśród turystów cieszy się także Sozopol. Zabytkowa Starówka przyciąga m.in. okazałą cerkwią św. Bogurodzicy, cerkwią św. Zosima i Najświętszej Marii Panny oraz bogato wyposażonym Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym. Artystyczne dusze z pewnością zadowoli także wizyta w galerii sztuki.

W pobliżu Słonecznego Brzegu znajduje się także urocza miejscowość Carewo, która zachwyca bajkowymi piaszczystymi plażami dla miłośników biernego wypoczynku. W miasteczku zlokalizowanych jest wiele kafejek oraz restauracji serwujących lokalne przysmaki. Amatorzy życia nocnego nie znajdą tu jednak dla siebie zbyt wielu atrakcji. Zabawy do białego rana odbywają się w kurortach Sozopol lub Primorska. Najważniejszych zabytkiem miasteczka jest przepiękna Cerkiew Zaśnięcia Bogurodzicy, wybudowana w 1810 r. Wewnątrz mieszczą się, pochodzące z XVIII i XIX w. ikony.

Wczasy w Słonecznym Brzegu to również idealna okazja do poznania uroków i tajemnic miejscowości Pomorie. Ośrodek tętni życiem i oferuje turystom malowniczą piaszczystą plażę, czyste morze oraz klimatyczne tawerny, serwujące regionalne dania. Najważniejszym zabytkiem miasta jest klasztor św. Jerzego założony w czasach średniowiecza i odnowiony w 1856 r.

Słoneczny Brzeg – wakacje dla spragnionych wrażeń

Urlop w malowniczym kurorcie Słoneczny Brzeg to nie tylko zażywanie słonecznych kąpieli oraz uczestnictwo w klubowych zabawach do białego rana. Pełne uroku miejscowości, położone w pobliżu kurortu, pozwolą poznać najpiękniejsze zakątki regionu. Nessebar, Święty Włas, Sozopol, Carewo i Pomorie to miasteczka, które z całą pewnością warto odwiedzić podczas pobytu w Słonecznym Brzegu.